O nas

Głównym celem naszego serwisu jest pomoc uczniom, studentom i osobom dorosłym w rozwijaniu umiejętności informatycznych. Na naszej stronie internetowej i platformie edukacyjnej dostępne są zagadnienia teoretyczne, przykłady i zadania z rozwiązaniami z różnych dziedzin informatyki. Często zajmujemy się programowaniem, gdyż kierunek ten rozwija człowieka. Teorię ograniczamy do niezbędnego minimum, ponieważ z doświadczenia wiemy, że taka forma nauki jest najmniej atrakcyjna. Zagadnień teoretycznych uczymy przez praktykę a dokładniej w oparciu o przykłady, których zrozumienie jest niezbędne do rozwiązania przygotowanych przez nas zadań.

Zbiór zadań został podzielony na kilka części. Część pierwsza zawiera zadania przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. Część druga obejmuje materiał przeznaczony dla uczniów liceum i technikum. Nie zapominamy również o maturzystach. W przyszłości zamierzamy dodać działy przeznaczone dla osób dorosłych i seniorów, którzy chcą wiedzieć więcej i być na bieżąco z nowinkami informatycznymi. Zauważyliśmy, że coraz częściej gośćmi naszej strony są nauczyciele. Jest to dla nas szczególnie miłe i jesteśmy z tego powodu dumni.

W tym miejscu chcemy udzielić każdemu czytelnikowi pewnej rady. Rozwiązując zadania, rób to samodzielnie. Nie podglądaj rozwiązań zbyt wcześnie. W ten sposób się nie nauczysz. Rozwiązania mają jedynie pomóc Ci w sytuacji, w której wszystkie Twoje pomysły się wyczerpały. Jeśli jesteś uczniem liceum lub technikum, zacznij od rozwiązania zadań przeznaczonych dla uczniów szkoły podstawowej. Materiał został posegregowany względem stopnia trudności i te proste zadania są kluczem do osiągnięcia końcowego sukcesu. Solidne opanowanie podstaw to fundament w każdej dziedzinie. Nie lekceważ ich.

Jeżeli jakiś przykład lub zadanie sprawiają Ci kłopot i są niezrozumiałe, dołącz do grona użytkowników posiadających dostęp do naszej platformy edukacyjnej. Po zalogowaniu uzyskasz szybką odpowiedź i pomoc innych użytkowników. Więcej informacji na temat platformy edukacyjnej znajdziesz w tym miejscu:

https://zadaniezinformatyki.pl/oferta

Zachęcamy Cię do częstych odwiedzin naszej strony. Jeśli to możliwe zostaw po sobie ślad w postaci komentarza pod artykułem, który przeczytałeś i był pomocny. Na pewno zachęci nas to do dalszej pracy a także do podnoszenia własnych umiejętności. Jeśli uważasz, że to co robimy ma sens i chciałbyś się rozwijać na zajęciach indywidualnych lub dołączyć do kursu grupowego, skontaktuj się z nami.

Powodzenia!